Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 22.06.2011 06:41:00 

ANDULKY

Párenie a Hniezdiaca búdka
 Hniezdiaca búdka... Hniezdiacia búdka by mala byť velká asi 20x15x15 a vletoví otvor asi 5 cm
 
 
Ak chcete, aby váš párik anduliek vychoval mlaďatá, musíte splniť niektoré podmienky. Párik pri hniezdení potrebuje predovšetkým dostatočne veľkú klietku, najvhodnejšia je menšia voliéra, na ktorú je možné pripevniť hniezdiacu búdku.
 
Je možné nechať andulky hniezdiť aj vo väčšej klietke. Ak sa v nej vaše andulky cítia dobre a rozhodnú sa priviesť na svet mláďatká, postačí aj ona. Bolo by ale vhodné, namontovať do niektorého z jej otvorov búdku a to tým spôsobom, aby neprekážala a aby ste sa do jej vnútra dostali bez ťažkostí vy a hlavne vaše andulky.
Búdku je najvhodnejšie pripevniť z vonkajšej strany voliéry tak, aby bol do nej voľný prístup pre kontrolu mláďať a jej čistenie, pretože búdky znečistené trusom mláďat andulky nečistia . V obchodoch je bežne dostať dva druhy búdok a to veritikálneho tvaru o rozmeroch 15cmx15cmx20 cm (dxšxv) a horizontálneho tvaru o rozmeroch 20cmx15cmx15cm (dxšxv). Otvor búdky u ubidvoch typoch je s priemerom 5 cm. Pod otvorom sa nachádza krátke bidielko. Pre andulky je ale vhodnejším typom búdka horizontálneho tvaru, pretože v búdke vertikálneho tvaru môže dôjsť k rozbitiu vajíčok pri vchádzaní samičky do búdky a mláďatá majú v takejto búdke väčší problém vyštverať sa k otvoru pri jej opúšťaní. Na dne búdky sa nachádza hniezdiaca jamka, do ktorej samička kladie vajíčka. Búdku nie je potrebné ničím vystieľať, pretože samička poväčšinou všetky výstelky (piliny, papier...) odstráni a vajíčka kladie do holej hniezdiacej jamky.
 
 
TOPlist