Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 22.06.2011 06:41:00 

ANDULKY

Andulkyn prví let

Keď mladé andulky opustia hniezdiacu búdku, nie sú ešte dokonalí letci. Prvé dni sedia väčšinou na dne voliéry, prípadne na nižších bidielkach, na ktoré dokážu vyliezť. Pomaly sa oboznamujú s priestormi vo voliére a začínajú si precvičovať svoje krídla tým spôsobom, že sa nohami pridržiavajú bidielka a silno trepocú krídlami. V priebehu týždňa už vedia vyletieť aj na najvyššie bydlá a zaujíma ich všetko, čo nájdu okolo seba.

Mladá andulka začína lietať už vo veku štyroch týždňov. Každým dňom svoj let zdokonaľuje, krídla jej zosilnejú, orientovanie v priestore je čoraz viditeľnejšie.

Pri prvom prelete mláďat v izbe treba byť opatrní, pretože ešte nedokážu odhadnúť vzdialenosťi a rovnako nemotorne sa správajú aj pri brzdení a otáčaní. Keďže lietaju dosť rýchlo, hrozí im nebezpečenstvo, že narazia do nábytku, stien a predovšetkým do okenných tabúľ. Je potrebné dávať pozor, aby nespadli za skriňu alebo iný nábytok. Netreba ich vtedy ani na chvíľu spustťi z očí a nechať ich pomaly privykať na nové a väčšie priestory.
Moje skúseností sú také, že mladé neskúsené andulky po vypustení z klietky zaleteli buď na záclonu (takmer k stropu), alebo na najvyššiu poličku v izbe. Robia to inštiktívne, aby mohli z výšky pozorovať okolie. Postupne sa po izbe porozhliadali, zleteli nižšie a pozorovali svoje okolie.
TOPlist