Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 22.06.2011 06:41:00 

ANDULKY

Potrava stimulujúca párenie
Ďalším podnetom k páreniu a znáške vajíčok je okrem búdky aj vhodná potrava. Keďže vo voľnej prírode andulky hniezda v období keď majú dostatok potravy, je potrebné vášmu páriku ponúknuť hlavne dostatok vitamínov v ovocí a zelenine a výživnú potravu, ktorou je napríkla naklíčená zmes, ktorej prípravu nájdete v časti o Potrave.
Ďalej je potrebné počas celého obdobia hniezdenia dávať páriku dostatok bielkovín formou vaječnej zmesi pozostávajúcej z natvrdo uvareného vajíčka, nastrúhanej mrkvy a asi 5-6 rozdrvených piškôt, prípadne 2 lyžičiek strúhanky. Všetko spolu premiešame a podávame denne andulkám čerstvé. Hotová zmes sa môže uskladniť max. 3 dni v chladničke, ktorú je ale potrebné pred podaním andulkám nechať "zohriať" na izbovú teplotu.
Samička potrebuje pre tvorbu vajíčok dostatok vápnika, ktorý je obsiahnutý buď v sépiovej kosti, minerálnych blokoch, prípadne aj v rozdrvených škrupinách vajíčok. Zo začiatku som škripiny vajíčok po vyliahnutí mláďat z búdky vyhadzovala. Zistila som ale, že ak som ich tam nechala, samička ich zjedla, čím si sama dopĺňala vápnik spotrebovaný pri znáške. Vaječnú zmes je potrebné podávať počas celého hniezdenia, hlavne po vyliahnutí mláďať, pretože tvorí hlavnu zložku pri ich kŕmení. V obchodoch je môžné kúpiť špeciálne krmivá pre odchov mláďat, ale z mojich skúseností hore uvedené kŕmne zmesi pre ich zdravý vývoj úplne stačia .
TOPlist