Keď mladé andulky opustia hniezdiacu búdku, nie sú ešte dokonalí letci. Prvé dni sedia väčšinou na dne voliéry, prípadne na nižších bidielkach, na ktoré dokážu vyliezť. Pomaly sa oboznamujú s priestormi vo voliére a začínajú si precvičovať svoje krídla tým spôsobom, že sa nohami pridržiavajú bidielka a silno trepocú krídlami. V priebehu týždňa už vedia vyletieť aj na najvyššie bydlá a zaujíma ich všetko, čo nájdu okolo seba.
Mladá andulka začína lietať už vo veku štyroch týždňov. Každým dňom svoj let zdokonaľuje, krídla jej zosilnejú, orientovanie v priestore je čoraz viditeľnejšie.
Pri prvom prelete mláďat v izbe treba byť opatrní, pretože ešte nedokážu odhadnúť vzdialenosťi a rovnako nemotorne sa správajú aj pri brzdení a otáčaní. Keďže lietaju dosť rýchlo, hrozí im nebezpečenstvo, že narazia do nábytku, stien a predovšetkým do okenných tabúľ. Je potrebné dávať pozor, aby nespadli za skriňu alebo iný nábytok. Netreba ich vtedy ani na chvíľu spustťi z očí a nechať ich pomaly privykať na nové a väčšie priestory.
Moje skúseností sú také, že mladé neskúsené andulky po vypustení z klietky zaleteli buď na záclonu (takmer k stropu), alebo na najvyššiu poličku v izbe. Robia to inštiktívne, aby mohli z výšky pozorovať okolie. Postupne sa po izbe porozhliadali, zleteli nižšie a pozorovali svoje okolie.